Je pozdě na investice do Bitcoinu, Monera, Dashe či Etheru?

Většina lidí bere digitální měny, jakými jsou například Bitcoin, Monero, Dash či Ethereum, jen jako platidla. Stále ale existuje relativně velká skupinka uživatelů, která vidí kryptoměny jako krátkodobou až střednědobou investici. Není na to ale příliš pozdě?

Ethereum a inflace

Prvně je třeba alternativní měny rozlišit podle jejich odlišných měnových politik. Dash a Ethereum totiž fungují na jiných principech než Bitcoin či Monero.

Ether je inflační digitální měnou. Nemá žádný pevně daný počet coinů a tak se každý rok vydávají nějaké nové mince.

Dash a kontroverzní obohacení?

Dash (spuštěný pod názvem DarkCoin) je zase kontroverzní kvůli dvěma milionům mincím, které byly vytěženy v prvních třiceti hodinách od jeho spuštění. Přitom v současné době je vydolováno méně než 3 tisíce těchto coinů každý den.

Kvůli tomu se objevují hlasy, které mluví o tom, že autor této alternativní měny prostě využil příležitosti k sebeobohacení.

Oproti tomu byly Bitcoin i Monero spuštěny a těženy s transparentností. A i díky domu jsou to dvě nejvíce respektované digitální měny.

Obchodování a cena

Vzhledem k tomu, že Bitcoin je založen na fixní nabídce coinů (tzn. celkový počet bitcoinů v oběhu zůstane stejný), je evidentní, že hodnota těchto mincí bude stoupat, dokud se všechny mince nevytěží.

A i když počet bitcoinů v oběhu dosáhne svého 21 milionového limitu, může jeho cena stále růst – za předpokladu že poptávka po něm bude převyšovat nabídku.

Co se týče druhé a třetí největší kryptoměny na světě, Etheru a Dashe, je těžké předvídat, co se s nimi stane – právě kvůli jejich unikátní měnové politice.

Další neznámou v rovnici je, že Ether se používá i jako “palivo” v síti Ethereum.

Sázka na použitelnost

Digitální měny jako Bitcoin, Monero, Dash a Ethereum jsou teprve ve svých počátcích. Pro krátkodobé i dlouhodobé investory bude důležité poznat a vyhodnotit jejich technické zázemí a také použitelnost.

Developeři i obyčejní uživatelé sítě Ethereum pak budou tvrdit, že cena Etheru se bude zvyšovat, dokud zůstane tato komunita aktivní.

Na investici do kryptoměn tak rozhodně není pozdě. Naopak, můžeme čekat, že se budou stále vyvíjet a jejich hodnota poroste.

Zdroj: Is It Too Late to Buy Bitcoin, Dash, Ether? CT Investment Tips

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *