8 komentářů

 1. Jan | Odpovědět

  Hah, celkem jsem se zasmál 😀 mrzí mě že to sem ještě prostě nedorazilo, lidi jsou jakoby pozadu. Nevadí, dojde k tomu časem. Chci se spíše zeptat, vím že tu jsou zkušení lidé co se v tom orientujou. Chtěl bych začít těžit, můžu do toho dát tak cca 120tis. korun. Přemýšlím nad tímhle, https://www.cryptoshop.cz/mining-rig/, myslíte že je to ok? Nebo máte nějaké nápady nebo rady prosím? Byl bych rád za libovolnou připomínku, pomůže mi všechno.

  • | Odpovědět

   Z hlediska návratnosti je historicky daleko úspěšnější krypto nakoupit a držet.

   Těžbu bych tedy doporučoval jen když vás to nějakým způsobem baví/zajímá nebo opravdu víte, co děláte.

 2. Thama | Odpovědět

  Musím fakt ocenit nápad tyhle perly vyhledat a takhle hezky pohromadě je zveřejnit 🙂
  Líbil se mi ten s pyramidou, protože když se na to podíváte do důsledků, tak i běžné peníze jsou pyramida… vymyslí je někdo nahoře a pak je sypou dolů a v těch spodních vrstvách to už dost drhne…
  Zajímala by mě ale jiná věc, co si myslíte o obchodování s bitcoiny na forexu. Narazil jsem na to v tomhle článku Binární opce strategie. Nemáte s tím zkušenosti? Docela mě to zaujalo, ale nevím, zda se vyplatí do toho vložit svůj čas a energii…

  • | Odpovědět

   Asi bych od toho lidi spíše odrazoval – obzvláště ty, kteří nemají s obchodováním zkušenosti.

   Vždyť krypto přináší zajímavé zisky i bez páky.

   Ale pokud si na to věříte a máte čas…

 3. Jenda Sadoš | Odpovědět

  Některé jsou fakt vtipné no 😀 Ono je to tak ale se vším, když se lidi začnou pouštět a komentovat věci, o kterých ví prd. Co týče těžby Bitcoinu, já už bych do toho nešel. To, proč už se to nevyplatí, se pocelém internetu řešilo už hodněkrát.
  Ale když jsme u toho těžení, co třeba Ethereum? https://finex.cz/krypto-monero/

  Ono i u těch alt coinů dnes to těžení asi není už nijak výdělečné, tady píšou i o Ethereum
  https://www.e15.cz/ethereum-kurz-tezba

  Možná se ale přece jen najdou nějaké, které se ještě pořád vyplatí těžit?

 4. Adam | Odpovědět

  Zdravím, rád bych se pustil do těžby Bitcoinu a tak chci slyšet, zda to má vůbec ještě cenu. Na druhou stranu jsem četl na http://techhity.cz/media/co-je-to-bitcoin-jak-funguje-a-jak-jej-koupit , že od roku 2009 do roku 2018 se vytěžilo téměř 17 milionů mincí. Celkem může být vytěženo 21 milionů, což znamená, že do konce zbývá 4,6 milionů mincí. Takže těžba je sice obtížnější, ale stále by měla být přínosná. Nemyslíte? Má to ještě cenu nebo je lepší se orientovat na jinou kryptoměnu? Poraďte, díky.

  • | Odpovědět

   Těžba je určitě pořád přínosná, protože větší hashrate zvyšuje bezpečnost sítě – viz. https://bitcoinblog.cz/roger-ver-tezba-bitcoinu-nebyla-nikdy-decentralizovanejsi/

   Jestli bude přínosná i pro vás?

   To záleží na spoustě faktorů. Chcete bitcoiny držet (popřípadě jak dlouho) nebo hned prodávat? Dokážete si sehnat ASICy levněji a rychleji než konkurence? Máte přístup k levné elektřině?

   Holt někdo na tom vydělávat umí, a jiný zase ne.

 5. Kat | Odpovědět

  Já si myslím, že těžba bitcoinu se dneska už nevyplatí. Hodně se to poslední dobou řešilo na zahraničních webech. Těžba bitcoinu je hodně náročný proces. Už to ale zase tolik neplatí u ostatních kryptoměn.
  Otázka je ovšem, jestli se vůbec vyplatí bitcoin i nakupovat 😀 Od prosince 2017 jde pěkně dolů. Momentálně je kurz bitcoinu na $6 482 (zdroj: https://finex.cz/kryptomena/bitcoin/) . Bůhví, kam to ještě klesne. Pán tady zmiňoval Ethereum, taky si myslím, že je to lepší volba, jak bitcoin… Už i ten Litecoin má více výhod..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *